Apuseni Info

Ştiri și informații din Apuseni

Invitație la resfințirea Crucii de pe Piatra Bănișorului și lansarea monografiei satului Vișagu, în 10 septembrie

articol publicat în septembrie 4, 2021

Parohia Ortodoxă din Vișagu invită enoriașii și iubitorii de cultură, în 10 septembrie, la două evenimente importante: resfințirea Crucii de pe Piatra Bănișorului și lansarea monografiei satului Vișagu.

„Iubiți credincioși, vă reamintesc și pe această cale, că în data de 10 septembrie în Parohia noastră vor fi două evenimente importante, resfințirea Crucii de pe Piatra Bănișorului de către Preasfințitul Benedict Bistrițeanul+ în jurul orelor 15 30 și cel de-al doilea eveniment este o lansare de carte „MONOGRAFIA SATULUI VISAGU” de către domnul Profesor Filip Cristian și alți invitați de seamă, la Căminul Cultural din satul nostru în jurul orelor 17. Vă așteptăm cu mare drag!” a anunțat Parohia Ortodoxă din Vișagu.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *