Apuseni Info

Ştiri și informații din Apuseni

Primăria din Buteni a depus un proiect pe drumuri agricole – 11,80 km, în valoare de peste 1,2 milioane euro

Primăria din Buteni a depus de curând un proiect pe drumuri agricole – 11,80 km, pe finanțare europeană, în valoare de peste 1,2 milioane euro, plus TVA.

„Am incarcat online, noul proiect pe drumuri agricole din satul Buteni, in lungime totala de aproximativ 11,80 km, drum agricol ce il vom reabilita pe fonduri europene, AFIR , valoare de 1.244.715 EUR plus TVA.

Dupa autoevaluarea noastra, va pot confirma ca l-am depus cu un punctaj maxim de 100 puncte, totodata fiind al 42-lea proiect depus pe tara, pana la aceasta ora, deci sansele noastre sunt destul de mari de a-l castiga.

Vreau cu aceasta ocazie sa le multumesc tuturor colegilor din primarie, care lucreaza si incearca sa faca lucrurile cat de bine pot ei, astfel incat sa atragem cat mai multe investitii in comuna noastra. Ei au inteles cat de important e sa absorbi fiecare banut dat de Uniunea Europeana, si dumneavoastra cei care cititi acesti mesaj, trebuie sa intelegeti ca fiecare EURO, adus in plus in comuna noastra creste nivelul de trai, iar dumneavoastra cei din comuna beneficiati direct si indirect de “plusul de valoare” a fiecarei bucatele de tere , investitie si de fiecare ban cheltuit in plus in comuna nostra; asa ca puteti sa ii felicitati si pe ei, pentru ca fara ei nu as reusi sa fac lucrurile sa functioneze astfel! Va multumesc, inca o data!” a anunțat recent, primarul Mircea Braiți.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Articole recente

EnglishHungarianRomanian