Apuseni Info

Ştiri și informații non stop

Iustin Cionca a recâștigat șefia Consiliului Județean Arad. Cine sunt noii primari din Arad?

Iustin Cionca – PNL a câștigat un nou mandat de președinte al Consiliului Județean Arad. Liberalul este urmat de fostul ministrul Mihai Fifor (PSD), pe poziția a treia clasându-se Florin Galiș (AUR) iar pe locul IV – Răzvan Anghel (ADU).

Cine sunt noii primari din Arad?

  • Almaș – Costea Aurel Ginu (PNL)
  • Apateu – Sorin Ioan Dănilă (PSD)
  • Archiș – Valea Nicolae Pavel (PSD)
  • Bata – Cristian-Giorgian Matiaș (PNL)
  • Bârsa – Elena Luminița Toma (PSD)
  • Bârzava – Gabriel Faur (PSD)
  • Beliu – Emanuel Horhat-Coraș (PNL)
  • Birchiș – Laurențiu-Răzvan Pașca (PNL)
  • Bocsig – Teodora Abrudean (PNL)
  • Brazii –Dorin Cătană (PSD)
  • Buteni – Mircea Theodor Braiți (PNL)
  • Cărand – Gligor Costuț (PNL)
  • Cermei – Ioan Daniel Vesa (PNL)
  • Chisindia – Ionel Pașca (PNL)
  • Chișineu-Criș – Ovidiu Guleș (Reper)
  • Conop – Petrică Moldovan (PNL)
  • Covăsânț – Oneț Marius Silviu (PNL)
  • Craiva – Ioan Coșa (PSD)
  • Curtici – Bogdan Ban (PNL)
  • Dezna – Ionică-Marcel Lucoaie (PSD)
  • Dieci – Ștefan Petru Galea (Pro România)
  • Dorobanți – Erika Korondi-Jozsa (UDMR)
  • Fântânele – Nicolae Dolha (PNL)
  • Felnac – Ioan Malița (PSD)
  • Frumușeni – Aurelian Andronic (PNL)
  • Ghioroc – Corneliu Popi-Morodan (PNL)
  • Grăniceri – Claudiu Petru Bătrânuț (PNL)
  • Gurahonț – Flavius-Beniamin Moț (PNL)
  • Hălmagiu – Gheorghe Dărău (candidat independent, susținut de PNL)
  • Hălmăgel – Nicolae-Miron Golea (PNL)
  • Hășmaș – Cornel Popa (PNL)
  • Ignești – Ioan Marinel Urs (PNL)
  • Ineu – Călin Abrudan (PNL)
  • Iratoșu – Anton-Florin Baniciu (PNL)
  • Lipova – Florin Pera (PSD)
  • Livada – Adrian Țolea (PSD)
  • Macea – Ciprian Gheorghe Otlăcan (PNL)
  • Mișca – Mate Pallagi (UDMR)
  • Moneasa – Constantin Doru Miron (PNL)
  • Nădlac – Mircea Onea (PNL)
  • Olari – Petru Răuț (PNL)
  • Păuliș – Saul Sigheti (AUR)
  • Pâncota – Dan Ștefan Pocrișer (PSD)
  • Pecica – Petru Antal (PNL)
  • Peregu Mare – Kovacs Emeric (UDMR)
  • Petriș – Ionel Berari (PNL)
  • Pilu – Casian Toma (PSD)
  • Pleșcuța – Viorel-Marius Groza (PNL)
  • Săvârșin – Ioan Vodicean
  • Sântana – Daniel Tomuța (PNL)
  • Sebiș – Cristian Feieș (PNL)
  • Secusigiu – Gheorghe Grad (PSD)
  • Seleuș – Cristi Branc (PNL)
  • Semlac – Letiția Stoian (PNL)
  • Sintea Mare – Ciprian Ban (PNL)
  • Socodor – Ioan Dimitrie Jura (PNL)
  • Șagu – Emilia Brăneț (PNL)
  • Șeitin – Dorin Florea (PSD)
  • Șepreuș – Ioan Pintean (PNL)
  • Șicula – Nuțu Valea (PNL)
  • Șilindia – Rovin Mariș (PNL)
  • Șimand –Florin Liviu Dema (PNL)
  • Șiria – Valentin Bot (PNL)
  • Șiștarovăț – Alexandru-Marius Damian (PSD)
  • Șofronea – Cristian Sandu (UDMR)
  • Tauț – Florin Lela (PNL)
  • Târnova – Emilia Ignișca (PSD)
  • Ususău – Florin Țole (independent susținut de PNL)
  • Vărădia de Mureș – Crina Miculiț (PSD)
  • Vârfurile – Radu Tiberiu Giurgelea (PNL)
  • Vinga – Ioan Negrei (PNL)
  • Vladimirescu – Mihai Mag (PNL)
  • Zăbrani – Dan Codrean (PNL)
  • Zădăreni – Petru Șiclovan (PNL)
  • Zărand – Gheorghe Dudaș (PNL)
  • Zerind – Alexandru Șimandi (PNL)
  • Zimandu Nou – Dorel Gheorghe Vidran (PNL)

Loading

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *