Apuseni Info

Ştiri și informații non stop

Festivalul de Folclor „În Grădina Dorului” din Turda ajunge la ediția a VI-a: O adevărată sărbătoare a tradițiilor românești!

Festivalul de Folclor „În Grădina Dorului” din Turda ajunge la ediția a VI-a: O adevărată sărbătoare a tradițiilor românești!

Vă invităm cu drag la cea de-a VI-a ediție a Festivalului de Folclor „În Grădina Dorului”, în perioada 27-28 iulie 2024. Acest eveniment reprezintă o sărbătoare autentică a tradițiilor românești, care se va desfășura în mai multe locații, după cum urmează:

Parcul Central

Centrul Istoric

Salina Turda

Muzeul de Istorie – Secția Etnografică – Șura Tradițională

Festivalul va aduce în atenția publicului ansambluri naționale locale și internaționale din Serbia și Republica Moldova, precum și îndrăgiții artiști:

Ioana Ștețco Poenar, care va susține un recital sâmbătă, 27 iulie, începând cu ora 21:40

Adrian Socaciu, care va urca pe scenă duminică, 28 iulie, de la ora 21:30

Programul complet al festivalului, inclusiv detalii despre toate locațiile și activitățile, poate fi accesat la următorul link: https://primariaturda.ro/evenimente/

Invităm toți iubitorii de folclor și tradiții românești să participe la acest eveniment deosebit. În prima zi de festival, sâmbătă, vor fi cuprinse momente artistice diverse și potrivite pentru toate vârstele , iar atmosfera festivă va continua și duminică.

Loading

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *