Apuseni Info

Ştiri și informații non stop

Poliția din Simeria a dat în urmărire cei trei copii ai milionarului Adrian Marțian. Bona i-a dat dispăruți!

Poliția din Simeria a dat în urmărire cei trei copii ai  milionarului Adrian Marțian. Bona i-a dat dispăruți!

Poliția din Simeria a dat în urmărire cei trei copii ai milionarului Adrian Marțian. Bona i-a dat dispăruți!

„I-ați văzut? La data de 14 octombrie 2024, în jurul orei 17.00, Poliția Orașului Simeria a fost sesizată telefonic de un bărbat din satul Sântandrei, cu privire la faptul că astăzi, în jurul orei 16:00, bona celor trei copii ai săi, MARȚIAN RANIA ADRIANA, în vârstă de 11 ani, MARȚIAN ANTONIO ADRIAN, în vârstă de 9 ani și MARȚIAN RAISA ANTONIA, în vârstă de 7 ani, l-a anunțat că aceștia nu se mai află la domiciliu.

Minorii au următoarele semnalmente:

  • Marțian Antonio Adrian: aproximativ 1,45 m înălțime, aproximativ 50 de kg., ochi căprui, păr scurt brunet, ten deschis, poartă ochelari de vedere.
  • Marțian Rania Adriana: aproximativ 1,55 m. înălțime, aproximativ 60 de kg., ochi căprui, păr lung brunet, ten deschis, față rotundă (foto central).
  • Marțian Raisa Antonia: aproximativ 1,40 m. înălțime, aproximativ 40 de kg., ochi căprui, păr lung brunet, ten deschis, față rotundă, poartă ochelari de vedere.

Nu se cunosc obiectele vestimentare cu care erau îmbrăcați minorii în momentul plecării.

Din momentul primirii sesizării, polițiștii au desfășurat mai multe activități investigative și de căutare, în vederea depistării minorilor, care au fost dați în urmărire națională” au anunțat oficialii UMF Cluj.

Polițiștii continuă activitățile specifice și le solicită celor care dețin informații utile, să se adreseze celei mai apropiate unități de poliție sau să apeleze numărul unic de urgență 112.

Părinții celor trei copii, în conflict total.

Părinții celor trei copii, Adrian și Roxana Marțian, se află într-un conflict total de mult timp, principalul motiv fiind custodia celor mici. În urma unor procese legale, mama copiilor a obținut custodia, însă copiii au refuzat să locuiască cu ea.

Tatăl are restricția de a nu se apropia de ei la o distanță mai mică de 150 de metri. Ca formă de protest, milionarul și-a amplasat o rulotă într-un câmp din apropierea casei unde locuiesc copiii, în Sântandrei, pe care o vizitează periodic.

Acum șase săptămâni, între cei doi foști parteneri a avut loc un incident care s-a soldat cu plângeri penale la Poliție. Roxana Marțian și fiul milionarului dintr-o căsătorie anterioară s-au deplasat la Sântandrei, unde au lansat o dronă pentru a capta imagini din zona în care Adrian Marțian și-a parcat rulotă.

Loading

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *