Se întrerupe circulația tramvaielor pe direcția Piața Romană-Podgoria din Arad din cauza unei avarii la rețeaua de apă-canal!

Primăria Municipiului Arad și Compania de Transport Public Arad anunță publicul călător că în data de 10 martie 2025, între orele 9:00 și 16:00, se întrerupe circulația tramvaielor pe direcția Piața Romană -Podgoria din cauza unei avarii la rețeaua de apă-canal. Urmare a acestui fapt vor interveni următoarele modificări:
Tramvaiele vor fi înlocuite de autobuze care vor opri în vecinătatea stațiilor de tramvai;
- La Piața Romană, stația de îmbarcare autobuz va fi în fața farmaciei Sinapis și se va circula pe traseul Piața Romană-Bvd. General Dragalina-str. Nicolae Bălcescu-Bvd. Revoluției;
- Linia 16 devine Linia 15;
- Linia 3 va circula pe relația Gara Aradul Nou-Piața Romană-Alfa-UTA;
- Linia 7 va avea capăt de linie Piața Romană;
- Linia 12 va avea capăt de linie Piața UTA;
De abia aștept să se întrerupă cu totul și mergem cu AUTOBUZUL electric să vedem cum o fi și să se facă în loc de liniile de tramvai o Autostradă